Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
SOSSA Zone 4 Track Preliminary
May 21st 2015 St Catharines, Ontario, Canada
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2010 May 6th
Results
News
2015
2014
1
1
2013
2012
1
1
2011
1
1
2010
1
1
Media for 2010
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2010 Results - SOSSA Zone 4 Track Preliminary
May 7th 2010, 6:12am
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
Niagara District Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Niagara-lk, Ontario
Blessed Trinity Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Grimsby, Ontario
Holy Cross School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
Eden - St. Catherines
Laura Secord Secondary School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
Heritage Christian-Jordan Stat
Governor Simcoe Secondary Sch Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
Smithville Distr
St Francis Secondary School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
RunnerSpace.com/ON
Kernahan Park Secondary School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
St Catharines Collegiate Track and Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
RunnerSpace.com/OFSAA
West Park Secondary School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
Beamsville District Sec Sch Track & Field and Cross Country - Beamsville, Ontario
Denis Morris Secondary School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
Great Lakes Christian High Sch Track & Field and Cross Country - Beamsville, Ontario
Sir Winston Churchill Sec Sch Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
South Lincoln High School Track & Field and Cross Country - Smithville, Ontario
Grimsby District Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Grimsby, Ontario
Invited groups
2010
SOSSA Zone 4 Track Preliminary
2010 Results - SOSSA Zone 4 Track Preliminary
Published by
Matt Scherer
May 7th 2010, 6:12am
SOSSA Zone 4 Track Preliminary
- May 6, 2010
St Catharines, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Beamsville
Blessed Trinity
Denis Morris
Eden
Governor Simcoe
Great Lakes Christian College
Grimsby
Heritage Christian
Holy Cross - St Catharines
Kernahan Park
Laura Secord
Niagara
Sir Winston Churchill - St Catharines
Smithville District Christian
South Lincoln
St Catharines
St Francis Catholic - St Catharines
West Park
|
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3000m
|
2k Steeple
|
80m Hurdles
|
100m Hurdles
|
110m Hurdles
|
300m Hurdles
|
400m Hurdles
|
4x100m Relay
|
4x400m Relay
|
Shot Put
|
Discus
|
Javelin
|
High Jump
|
Long Jump
|
Triple Jump
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Krzeczkowski, Andrew
Sir Winston Chur
56.51
1
2
Saxton, Brett
Sir Winston Chur
58.63
3
3
SLESSOR, KEN
Grimsby
59.27
3
4
Wilson, Kakisa
Smithville Distr
59.40
3
5
Ward, Jaleel
Denis Morris
59.64
2
6
Roberto, Devon
West Park
59.76
1
7
Farrer, Jonathan
South Lincoln
1:01.71
2
8
SERRANO, FRANKLIN
Kernahan Park
1:03.27
3
9
Bugye, Ryan
Governor Simcoe
1:03.53
2
10
KRZYWDZINSKI, LUCAS
Holy Cross - St
1:03.72
2
11
VANGOCH, ERIC
Blessed Trinity
1:04.77
1
12
TAN, HENRY
Laura Secord
1:04.90
2
13
HONSBERGER, LUKE
Laura Secord
1:05.12
3
14
MILNE, ALEXANDER
Holy Cross - St
1:07.30
1
15
ZWIEP, AARON
Heritage Christi
1:07.60
3
16
CHANHSAVANG, KEVIN
Laura Secord
1:08.80
1
17
BLAKE, AUSTIN
Beamsville
1:09.47
3
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Woodrow, Patrick
Sir Winston Chur
57.70
2
2
CONTINISIO, CARMEN
Blessed Trinity
59.11
1
3
Bond, Calvin
Beamsville
59.20
2
4
Dion, Garrett
Sir Winston Chur
59.33
3
5
Reed, Dan
Beamsville
59.36
1
6
Stones, Kevin
Beamsville
1:00.69
3
7
Gadsby, Ben
Beamsville
1:02.57
3
8
DAVEY, NICHOLAS
St Catharines
1:03.50
1
9
Dunda, Riley
Grimsby
1:03.57
2
10
BROWN, MITCHELL
Sir Winston Chur
1:04.74
1
11
Martin, Brock
Grimsby
1:04.97
2
12
Figuerra, Daniel
Denis Morris
1:06.38
3
13
Donato, Edward
Denis Morris
1:06.49
1
14
OUELLETTE, REJEAN
Laura Secord
1:07.39
1
15
Hansen, Kai
Laura Secord
1:08.25
2
16
Altobelli, Christian
Blessed Trinity
1:09.40
3
17
MERRATT, MATT
South Lincoln
1:10.63
3
18
PEROSSA, ANDREW
Denis Morris
1:11.41
2
19
KOLBUC, JOHN
Denis Morris
1:14.29
1
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
GILES, CAM
Eden
54.09
1
2
Komadoski, Steve
Eden
55.20
3
3
Finora, Blake
West Park
56.24
1
4
Johnson, Tyler
West Park
57.03
3
5
McMurtrie, Adam
Beamsville
57.58
2
6
Rogers, Brandon
Governor Simcoe
57.69
3
7
Whitehouse, Kyle
Kernahan Park
58.42
1
8
Spagnulo, Lucas
Grimsby
58.86
3
9
Fernandez, Ernesto
Sir Winston Chur
59.64
3
10
DiSimoni, Tyler
Denis Morris
1:01.47
3
11
Turl, Jake
Grimsby
1:01.54
1
12
Boeck, Jake
Grimsby
1:01.97
2
13
Smith, Brent
Blessed Trinity
1:03.78
2
14
Lupul, Alex
Denis Morris
1:04.33
3
15
GROSSI, CHAD
Denis Morris
1:07.47
2
16
Richmond, Sam
Governor Simcoe
1:07.79
2
17
RAHM, NATHANIEL
Smithville Distr
1:10.35
1
18
denHollander, Landon
Denis Morris
1:42.67
1
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Elmers, Crystal
Smithville Distr
1:06.66
2
2
Mc William, Hailey
Laura Secord
1:06.86
2
3
Theissen, Adrienne
Laura Secord
1:09.68
2
4
McKay, Heather
Denis Morris
1:09.91
1
5
Chapman, Colleen
Beamsville
1:11.94
2
6
Hunter, Danielle
Holy Cross - St
1:13.82
1
7
Keller, Ashley
Niagara
1:15.95
1
8
VANDRIEL, BRITT
Laura Secord
1:16.29
2
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clarke, Madison
West Park
1:02.31
2
2
EIZENGA, TALASIA
Sir Winston Chur
1:04.86
1
3
Taylor, Madi
Eden
1:05.48
2
4
Jauernig, Taylor
Grimsby
1:09.44
2
5
GLATT, GAB
Niagara
1:10.58
1
6
Chivaran, Selena
Denis Morris
1:11.16
2
7
Vermeer, Micah
Smithville Distr
1:12.33
1
8
Cheliak, Katie
Denis Morris
1:12.81
1
9
Cotnam, Taylor
Denis Morris
1:13.51
1
10
Smith, Francine
Denis Morris
1:16.57
2
11
Stuart, Savannah
Laura Secord
1:18.03
2
12
TENBRINKE, DAKOTA
Grimsby
1:19.43
1
13
STEVENSON, DAKOTA
Niagara
1:20.99
2
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Boyd, Alison
Governor Simcoe
1:07.91
1
2
Reed, Kristine
Beamsville
1:08.98
2
3
Adams, Carli
Blessed Trinity
1:15.36
1
4
Lauritzen, Jasmine
Denis Morris
1:16.29
1
5
Levesque, Kelsea
St Francis Catho
1:20.93
1
6
Linton, Jordan
St Francis Catho
1:23.54
2
7
Wood, Trisha
Denis Morris
1:26.65
2
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
48637 views
Post to:
Post as:
Post
531 shares:
SOSSA Zone 4 Track Preliminary
,
Beamsville District Sec Sch Track & Field and Cross Country - Beamsville, Ontario
,
Blessed Trinity Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Grimsby, Ontario
,
Denis Morris Secondary School Track & Field and Cross Country - St Catharines, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for SOSSA Zone 4 Track Preliminary
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2014
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2010
1
1
Show 1 more
Hashtags
#sossa
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!